Nasza oferta

KOS-MED specjalizuje się w  dermatologii ogólnej, dziecięcej i zabiegowej oraz wenerologii. Nasze doświadczenie w tej dziedzinie przekłada się na zadowolenie naszych pacjentów. Pomagamy rozwiązywać problemy związane z kondycją skóry. Z chęcią udzielimy Państwu informacji na temat zabiegów. Czekamy na kontakt.

Specjalizacja obejmuje między innymi:

 • nowoczesne leczenie trądziku i blizn potrądzikowych

Trądzik dotyka już dziś nie tylko nastolatków. Coraz częściej obserwuje się zmiany u osób trzydziesto letnich , a nawet i po 40 roku życia.

Oferujemy szeroką diagnostykę , włącznie z badaniami hormonalnymi i leczenie .

Na blizny potrądzikowe oferujemy szeroką gamę peelingów medycznych.

 • diagnostykę i leczenie wypadania włosów,  różnych typów łysienia

Wypadanie włosów to problem , który dotyka dużą ilość osób. Szczególnie narażeni są ci , mieszkający w dużych miastach , gdzie stres i pośpiech to chleb codzienny.

Zapraszamy do kliniki Kos-med w celu diagnostyki i terapii.

Oferujemy leczenie zachowawcze, ale także świetnie się sprawdzającą mezoterapię. Chociaż powinno się wykonać serię zabiegów, część pacjentów widzi już poprawę po pierwszym , drugim zabiegu. Zabiegi mezoterapii są prawie bezbolesne.

 • diagnostykęw kierunku nowotworów skóry, w tym czerniaka.Leczenie nowotworów skóry.

Z wiekiem nasza skóra narażona jest na różne nowotwory, od raka podstawnokomórkowego, kolczystokomórkowego , do najgroźniejszego z nich – czerniaka.

Szczęśliwie , nowotwory skóry są w zasięgu wczesnej diagnostyki. Po prostu je widać.

Zasięgnij rady specjalisty , już we wczesnej fazie zmian. Wtedy jest największa szansa na wyleczenie.

Jeśli masz na skórze podejrzaną zmianę – umów się na wizytę :505 492 042

 • diagnostykę i obserwację znamion skórnych

Znamiona skórne mogą być prekursorami zmian groźniejszych , złośliwych. Tylko specjalista może ocenić prawidłowo rodzaj zmian, często musi posłużyć się dermatoskopem, czyli przenośnym mikroskopem, gdzie zmiany uwidaczniają się w powiększeniu.

Takie badanie oferujemy w naszym gabinecie.

 • diagnostykę i nowatorskie leczenie trądziku różowatego

Trądzik różowaty- często przebiega podstępnie, nie jest dobrze zdiagnozowany lub nie rozpoznany. Często pacjenci nie mają pełnej informacji, jak dbać o swoją skórę z tym schorzeniem. A od tego zależy sukces leczenia.

Oferujemy diagnozę i leczenie tego trudnego i poważnego schorzenia. Dbamy, aby pacjenci z trądzikiem różowatym mogli żyć i funkcjonować normalnie

 • problemy suchej skóry

Tylko osoby dotknięte tym defektem wiedzą jak wielkie problemy w życiu codziennym on stwarza. Sucha skóra dotyczy wielu schorzeń dermatologicznych jak również internistycznych i endokrynologicznych. Specjalista oceni czy jest to tylko defekt kosmetyczny, czy już choroba.

Doradzi jak pielęgnować i leczyć suchą skórę.

Zadzwoń do Nas i umów się na wizytę 505 492 042


Dermatologia zabiegowa

 • Warszawa – usuwanie zmian skórnych (włókniaków, zrogowaceń, znamion, kaszaków, brodawek pospolitych i płaskich, kurzajek, mięczaków). Przed usunięciem znamienia każdorazowo wykonujemy badanie dermatoskopowe.

Włókniaki, znamiona i inne zmiany łagodne występują bardzo często, a szczególnie ich ilość wzrasta z wiekiem. Brodawki, kurzajki, mięczaki oraz kłykciny – to zmiany wirusowe, które mogą się przenosić na inne osoby, jeśli nie są leczone.

włókniak miękki powiek- prosty zabieg daje całkowite  wyleczenie   
(usunięcie włókniaka)

Oferujemy pełną diagnostykę i leczenie zmian.

 • Zamykanie naczynek na twarzy
 • Peelingi medyczne

Peelingi są bardzo pomocne w leczeniu trądziku i blizn potrądzikowych, zmarszczek, przebarwień i starzenia się skóry. Oferujemy pełną gamę peelingów dostosowaną do potrzeb pacjenta.

 • Kriochirurgia – krioterapia

metoda powszechnie stosowana w praktyce dermatologicznej. Wskazania do tej metody terapii obejmują kilkadziesiąt jednostek chorobowych. Należą do nich przede wszystkim raki, stany przedrakowe (rogowacenie posłoneczne, leukoplakia, róg skórny), choroby wirusowe skóry (brodawki, kłykciny, mięczaki), zmiany naczyniowe (naczyniaki) oraz łagodne rozrosty skóry (m.in. włókniaki, brodawki łojotokowe, znamiona skórne). Oferujemy skuteczne wymrażanie brodawek, wymrażanie kurzajek, wymrażanie zrogowaceń – zapraszamy!

liczne brodawki łojotokowe na plecach

Usuwanie włókniaków, Warszawa 

Usuwanie włókniaków warszawa cena


Dermatoskopowe badanie znamion (pieprzyków)

W ciągu całego życia nasz skóra narażona jest na działanie szkodliwych czynników. Jednym z najbardziej niebezpiecznych i szkodliwych jest działanie promieniowania słonecznego.
Obserwujemy pojawienie się nowych zmian: “pieprzyków”, znamion, przebarwień. Część z tych zmian może w przyszłości przekształcić się w zmiany złośliwe w tym w bardzo groźnego czerniaka. Jeśli jednak nawet ten nowotwór zostanie rozpoznany wystarczająco wcześniej, jest on całkowicie wyleczalny. Dlatego wszystkie towarzystwa dermatologiczne i onkologiczne na całym świecie apelują o badanie dermatoskopowe znamion. Tylko to badanie (poza badaniem histopatologicznym usuniętej zmiany) może w dużym stopniu przybliżyć diagnozę, a także wyselekcjonować osoby, u których występują znamiona atypowe (tzn. znacznie częściej transformujące w czerniaka). Takie osoby powinny poddawać się regularnie (tzn 1-2 razy w roku) badaniu dermatoskopowym.

Pamiętaj !!! Każdy czerniak miał kiedyś 1mm.

Na czym polega badanie dermatoskopowe?

Jest to badanie mikroskopowe powierzchni skóry umożliwiające obserwację w powiększeniu i ocenę struktur barwnikowych na poziomie naskórka i górnych warstw skóry właściwej. Zmiany obserwuje się w powiększeniu w świetle odbitym z zastosowaniem olejku immersyjnego zwiększającego przejrzystość skóry i zmniejszającego odbicia światła zakłócające obraz. Badanie dermatoskopowe ma ocenić czy badana struktura jest zmianą barwnikową (melanocytową), a jeśli tak, to czy jest łagodna, podejrzana, czy złośliwa.

Badanie jest całkowicie nieinwazyjne i można je wykonać w naszym gabinecie.

Badaniu temu powinny się poddawać regularnie (tzn raz na pół roku) osoby z grupy podwyższonego ryzyka rozwoju czerniaka skóry:

 • osoby z licznymi znamionami barwnikowymi o różnych kształtach, różnej wielkości i zabarwieniu,
 • osoby o jasnej karnacji – jasne skóra, włosy, oczy, mające liczne piegi i bardzo trudno opalające się, ze skłonnością do oparzeń słonecznych,
 • osoby, w których rodzinie wystąpiło zachorowanie na czerniaka skóry,
 • osoby często poddające się naświetlaniom słonecznym (także w solariach), nie stosujące kremów z filtrami słonecznymi, mające w przeszłości oparzenia słoneczne.

Następujące cechy zmiany barwnikowe powinny budzić niepokój i zmiany takie powinny zostać zbadane dermatoskopią:

 • nieregularność brzegów,
 • kilka kolorów,
 • zmiana szybko rosnąca,
 • łuszczenie się, krwawienie, swędzenie,
 • zmiana duża.

Dermatoskopia cyfrowa- możliwość archiwizacji zdjęć.

Modyfikacja badania dermatoskopowego , które daje możliwość sfotografowania zmiany i zarchiwizowania. (uzyskany obraz wprowadzany jest do pamięci komputera). Dzięki temu istnieje możliwość:

 • analizy znamion
 • długoterminowej obserwacji znamion z możliwością ich  porównania podczas kolejnych kontroli
 • sfotografowania skóry ze znamionami i identyfikację każdego znamienia .

Fakty i Mity na temat stosowanie kremów z filtrem.

Stosowanie kremów z filtrem u dzieci zmniejsza liczbę znamion melanocytowych . Najlepszy okres do wykonania badania dermatoskopowego to od 1 do 3 miesięcy od opalania. Fakt.

Posmarowanie jeden raz dziennie kremem z filtrem (nawet 50+ zabezpiecza skórę na cały dzień.  Mit.

Wg obecnych badań niedostateczna wiedza na temat stosowania kremów z filtrem może zwiększyć ryzyko zachorowania na czerniaka ze względu na stosowanie zbyt niskiego filtra , dłuższego przebywania na słońcu co niesie za sobą ryzyko poparzeń słonecznych ( czynnik ryzyka dla czerniaka).Fakt.

Stosowanie kremów z filtrem zmniejsza ryzyko zachorowań na inne nowotwory skóry. Fakt.

Stosowanie kremów z filtrem ma wpływ na obniżenie poziomu witaminy D3. Mit.

U osób przebywających ciągle w cieniu i noszących długie ubrania stwierdzono dwukrotnie mniejsze stężenie wit.D w skórze. Fakt.

Dermatoskopia. Postępy w profilaktyce, diagnostyce i leczeniu czerniaków. Certyfikat