Skóra nie wymaga specjalnego przygotowania do zabiegu depilacji laserowej. Można na 2-3 dni przed zabiegiem stosować krem nawilżający. Natomiast bardzo ważne jest, aby skóra nie była świeżo opalona oraz aby w dniu zabiegu włos wystawał na długość 1-2 mm ponad powierzchnię skóry (trzeba go ogolić 2-3 dni wcześniej). Nie powinno się depilować skóry innymi metodami (np. wosk, wyrywanie pęsetą, depilator elektryczny) na minimum 2-3 tygodnie przed zabiegiem. Dopuszczalne jest stosowanie kremów depilujących.

Podczas zabiegu depilacji laserowej, w zależności od okolicy ciała i indywidualnej wrażliwości niektórzy mogą odczuć niewielki dyskomfort. W wyjątkowych przypadkach zwiększonej wrażliwości na ból lekarz może zastosować krem znieczulający. Laser Light Sheer Diode posiada unikatową, opatentowaną szafirową głowicę chłodzącą, która po przyłożeniu do skóry działa znieczulająco. Jednocześnie system chłodzenia skóry powoduje, że spośród dostępnych w Polsce laserów do depilacji niesie za sobą najmniejsze ryzyko powikłań.

Depilacja laserowa jest poprzedzona konsultacją dermatologiczną podczas której określa się rodzaj skóry. Lekarz czuwa nad prawidłowością przeprowadzonego zabiegu. Bezpośrednio po jego zakończeniu pacjent może pójść do domu i nie jest wymagana wizyta kontrolna. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, ale trwa to zwykle kilka godzin. Wyjątkowo mogą powstać przemijające odbarwienia lub przebarwienia skóry. Należy unikać opalania się w ciągu tygodnia po zabiegu.

Prawie każdy może poddać się depilacji niechcianego owłosienia laserem Light Sheer Diode. Ten laser powstał z myślą o delikatnej skórze kobiety, lecz korzystają z niego także mężczyźni.

Light Sheer to produkt amerykańskiej firmy Coherent ( Lumenis) zarejestrowany przez FDA (Food and Drug Administration). Jest to agencja, która dopuszcza do obrotu w Stanach Zjednoczonych leki i sprzęt medyczny po bardzo starannym zbadaniu skuteczności i bezpieczeństwa.