W następstwie trądziku , szczególnie cięższej jego postaci dochodzi do powstania blizn (drobne wgłębienia i “dzioby”).Skóra z bliznami potrądzikowymi jest najczęściej mieszana lub tłusta. Na jej powierzchni nawarstwiona jest duża ilość martwego naskórka. Upośledza to oddychanie skóry, a także powoduje, iż jest ona matowa i szara.

Kosmetyki i leki zewnętrzne używane w takim stanie skóry nie mają możliwości przeniknąć przez barierę warstwy rogowej martwego naskórka w głąb do żywych komórek skóry.

Leczenie trądziku

Pierwszym zadaniem jest usunięcie martwego naskórka . W tym celu wykonujemy zabiegi chemiczne – peelingi (glikolowy, TCA, salicylowy oraz specjalna formuła alfa/beta complex gel).

Po usunięciu martwych komórek wykonujemy zabiegi dermostymulacji – pobudzenia żywych warstw skóry. Prowadzą one do wzrostu przepływu krwi w skórze i pobudzeniu fibroblastów do syntezy kolagenu i elastyny. Wzrost ilości kolagenu poprawia rusztowanie skóry i daje efekt skóry jędrnej i sprężystej. Dermostymulacja: do wyboru mamy wiele zabiegów, które często łączymy celem osiągnięcia jak najlepszego efektu. Począwszy od peelingów (np. Yellow Peel – najlepszy dermostymulator na rynku), przez mezoterapię i laser.