Być może do najczęstszych metod, jakie Państwo stosujecie, walcząc z niepożądanym owłosieniem, należą woskowanie, wyrywanie, golenie bądź depilatory chemiczne. Niektóre z tych metod są bolesne, inne pracochłonne lub niszczące skórę. Wszystkie jednak mają wspólną cechę – są skuteczne przez krótki czas. I znów stajemy wobec tego samego problemu. Czasem elektroliza może dawać dobre efekty, jednak jest to zabieg bardzo bolesny i czasochłonny, gdyż niszczy się prądem włos po włosie. Dla usunięcia włosów nawet z bardzo niewielkich powierzchni, jak np. górna warga, potrzeba nieraz miesięcy, a nawet lat regularnych wizyt. Powikłaniem takiego zabiegu może być infekcja, blizny bądź pozaciągania skóry.

Teraz istnieje już lepsze rozwiązanie – depilacja laserowa.

Laser diodowy Light Sheer wg badań przeprowadzonych w USA jest najskuteczniejszym urządzeniem do trwałej redukcji owłosienia.

Depilacja laserowa – na czym polega zabieg laserowej depilacji owłosienia przy użyciu Light Sheer Diode Laser?

Light Sheer Diode Laser to system laserowy, który emituje łagodną wiązkę promieni wnikającą do skóry na głębokość do 2 mm – taka długość fali ma bardzo duże powinowactwo do melaniny, barwnika który znajduje się w mieszku włosowym. Energia lasera jest zamieniana na ciepło, które niszczy trwale i wybiórczo cebulkę włosa, nie niszcząc przy tym skóry. Dodatkowo Light Sheer Diode Laser posiada unikalną głowicę szafirową, która po przyłożeniu jej do skóry powoduje jej znaczne oziębienie. W ten sposób skóra jest całkowicie chroniona przed przegrzaniem, a także znieczulona. To wyróżnia laser Light Sheer Diode spośród innych.

Nie wszystkie włosy są usuwane podczas jednego zabiegu.

Cykl włosa składa się z fazy wzrostu i z fazy uśpienia. Podczas zabiegu niszczone są tylko włosy będące w fazie wzrostu. Te, które są w fazie uśpienia, muszą wejść w fazę wzrostu (3-4 tygodnie), aby laser mógł na nie zadziałać.

Należy wykonać co najmniej 3 zabiegi. Najmniejszy odstęp między zabiegami to 3-4 tygodnie w zależności od okolicy ciała.