Wypełnianie zmarszczek, bruzd i fałd, uwydatnianie ust

 

Podstawowe informacje

Obserwując mechanizmy starzenia się skóry opracowano wiele metod przeciwdziałających tym procesom. Mogą znacznie złagodzić i opóźnić skutki działania czasu i czynników szkodliwych dla Twojej skóry. Metody te można podzielić na:

 • wypełniające i modelujące,
 • hamujące pracę mięśni mimicznych,
 • nawilżające i poprawiające strukturę i funkcje skóry (mezoterapia).

Na całym świecie od wielu lat wykonuje się nieoperacyjne usuwanie zmarszczek. Początkowo używano do tego celu kolagenu, który jest jednak materiałem uczulającym. Obecnie znamy już lepsze metody z użyciem materiału naturalnego – kwasu hialuronowego, który buduje ludzkie ciało, i którego ilość w naszym organizmie zmniejsza się wraz z wiekiem, powodując powstawanie zmarszczek. Kwas hialuronowy stosowany do wypełnień znajduje się między innymi w Restylane, Surgiderm, Esthelis, Princess

 

Jaka jest rola kwasu hialuronowego?

Istnieje on we wszystkich żywych organizmach, a jego najważniejszą funkcją jest wiązanie i magazynowanie wody w tkance. Odpowiada on za sprężystość, dobre nawilżenie i młodzieńczy wygląd skóry. Kwas hialuronowy w postaci krystalicznie czystego żelu wygładza zmarszczki i fałdy ,modeluje kontury twarzy, niweluje drobne zmarszczki na powiekach, uwidacznia kosci policzkowe – przywraca naturalne piękno

Opis zabiegu

Zabieg polega na wprowadzeniu do skóry bardzo cieniutką igiełką odpowiedniej objętości materiału w postaci żelu. W ten sposób możemy powiększyć usta, bądź wypełnić zmarszczki i bruzdy. Jest to łatwa, procedura, nie wymaga wykonania testu uczuleniowego, zajmuje ok. 30 minut, a efekt jest natychmiastowy. Większość osób nie potrzebuje znieczulenia, u nielicznych niektóre miejsca mogą wymagać znieczulenia miejscowego. Rezultaty są widoczne niemal od zaraz.

Efekty zabiegu
Efekty zabiegu

Efekty :

 • przywrócenie skórze młodego wyglądu,
 • usunięcie zmarszczek, bruzd,
 • poprawienie owalu twarzy,
 • powiększenie kości policzkowych, wypełnienie zagłębień w okolicach skroni, modelowanie podbródka, zmiana obrysu ust, delikatne, naturalne powiększenie ust, przywrócenie lub podkreślenie konturu ust.
Przed i po
Przed                                                      Po

Bezpieczeństwo

Kwas hialuronowy znajdujący się w Restylane czy podobnych preparatach używanych do iniekcji jest prawie identyczny z tym, który znajduje się w organizmie człowieka, nie ma więc ryzyka powstania reakcji alergicznych czy chorób przenoszonych przez zwierzęta. Zaraz po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i opuchnięta w miejscach wstrzyknięcia, ale to znika po 1-2 dniach.

 

Estelis
Estelis

Preparaty

Stosujemy tylko sprawdzone (tysiącami podań na świecie) preparaty, których skuteczność potwierdzona jest badaniami klinicznymi i posiadające certyfikaty.

 • Surgiderm
 • Restylane
 • Estelis
 • Princess

Wszystkie te linie mają kilka różnych odmian preparatów , dzięki czemu można dobrać odpowiedni preparat do wielkości zmarszczki.

Soft lifting

 

Co to jest?

To najnowocześniejsza technika wykorzystuje elastyczne kaniule, dzięki którym zabieg iniekcji kwasu hialuronowego jest bezbolesny i wolny od ryzyka pozostawienia siniaków po zabiegu.

Dzięki  tej metodzie  możemy:

 • wymodelować owal twarzy, zlikwidować tzw. “chomiki “
 • odtworzyć prawidłowe proporcje i symetrię (uwydatnić policzki, wymodelować podbródek))
 • skorygować usta

Technika miękkiego liftingu daje nieprawdopodobne możliwości niechirurgicznego odmłodzenia twarzy , daje bardzo naturalny efekt po zabiegu. Po zabiegu nie ma żadnych zasinień na twarzy, więc pacjent może szybko powrócić do codziennych zajęć..

 Umów się na wizytę