Zabieg Cosmelan/Dermamelan

cena promocyjna 1200 PLN –  do 31 maja 2016

 

Jak działa zabieg

Mechanizm działania Cosmelanu jest oparty na wykorzystaniu substancji hamujących tyrozynazę, kluczowego enzymu w procesie powstawania  melaniny – barwnika znajdującego się w skórze . Cosmelan zawiera w swoim składzie  między innymi:

  • kwas kojowy hamuje działanie tyrozynazy
  • kwas azelainowy hamuje działanie tyrozynazy
  • palmitynian retinolu wpływa na odnowę komórkową
  • kwas fitowy ma właściwości chelatujące
  • arbutyna hamuje działanie tyrozynazy
  • witamina C rozświetla i reguluje wydzielanie łoju

Cosmelan – opis zabiegu i kuracji domowej

Cosmelan – terapia składa się z dwóch etapów. Najpierw lekarz dermatolog przeprowadza się zabieg w gabinecie, a następnie pacjent sam stosuje  w domu kurację kremem Cosmelan2, według zaleceń które otrzymuje po zabiegu. Zabiegu nie wykonujemy w okresie ciąży i karmienia piersią.

Główne wskazania:

  • melasma
  • piegi
  • przebarwienia posłoneczne
  • rozszerzone pory
  • nadmierne wydzielanie łoju
  • skóra z oznakami starzenia

Przeciwwskazania:

  • ciąża oraz okras karmienia
  • opryszczka w formie aktywnej
  • aktywne zmiany na skórze
  • alergia na składniki preparatu
  • leki doustne zawierające  pochodne witaminy A

Cosmelan jest bezpieczny i można go stosować dla każdego fototypu skóry. Zabieg Cosmelan może być wykonywany przez cały rok.

 

Po zakończeniu terapii

Pacjent powinien stosować krem z wysokim filtrem słonecznym SPF-50 .

Przyczyny powstawania przebarwień

Problem plam barwnikowych dotyczy wielu osób . Starzenie się skóry jako wynik częstej i nadmiernej ekspozycji słonecznej, przebarwienia o podłożu hormonalnym (ciąża, doustne środki antykoncepcyjne, hormonalna terapia zastępcza, leczenie hormonalne z wielu innych powodów), przebarwienia pozapalne (np. potrądzikowe), ciemne plamy na dłoniach i przedramionach tzw. plamy starcze- to powód, dla którego coraz więcej osób zgłasza się do dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej. Inne rzadsze przyczyny powstawania przebarwień to choroby wątroby, niedoczynność nadnerczy, nadczynność tarczycy.

Podział przebarwień :

Naskórkowe Powstają w wyniku nagromadzenia w naskórku nadmiernej liczby melanocytów (są to komórki wytwarzające barwnik) lub nadprodukcji melaniny. Skórne: melanina zlokalizowana w skórze w warstwie brodawkowej Mieszane: barwnik gromadzi się w naskórku i w skórze

Aby określić poziom, w którym znajduje się przebarwienie stosuje się badanie w lampie Wooda. Jest to ważne ze względu na metodę leczenia i rokowanie.

Wyróżniamy następujące rodzaje przebarwień:

  • Piegi (ephelides) to liczne drobne plamki powstające pod wpływem światła słonecznego, dlatego najczęściej występują na odsłoniętych partiach skóry. Piegi są gładkie, nie wystają ponad poziom skóry. Przyczyną brązowego zabarwienia jest nadmiar melaniny, przy prawidłowej ilości melanocytów. Powstawanie piegów jest uwarunkowane genetycznie Szczególnie często pojawiają się u osób o jasnej skórze i o jasnych lub rudych włosach. Pod wpływem światła słonecznego piegi stają się ciemniejsze i bardziej widoczne dlatego osoby u których występują powinny chronić się przed słońcem. Jest jeszcze drugi , ważniejszy powód konieczności ochrony przeciwsłonecznej, a mianowicie ludzie o jasnej karnacji są bardziej narażeni na nowotwory skóry uv zależne.
  • Melasma (ostuda, chloasma) jest jednym z najczęstszych przebarwień występujących głównie u kobiet i sprawiająca największy problem estetyczny ze względu na wygląd i umiejscowienie. Nieregularne ciemne plamy na policzkach , czole, nad górną wargą są często trudne do usunięcia. Melasma pojawia się zwykle po 25 roku życia, często w czasie ciąży, podczas stosowania hormonalnych środków antykoncepcyjnych niektórych leków (np. hydantoiny) oraz w czasie zaburzeń endokrynologicznych (nadczynność tarczycy, choroby jajników). Zmiany nasilają się podczas intensywnej ekspozycji na ultrafiolet ( w tym solarium)
  • Przebarwienia pozapalne mogą wystąpić w miejscach, gdzie wcześniej doszło do procesu zapalnego np. występowały zmiany trądzikowe, oparzenia słoneczne, urazy.
  • Plamy soczewicowate starcze (letingines seniles) zostały tak nazwane ze wyglądu na swój wygląd przypominający ziarna soczewicy. Są to okrągłe lub owalne, wyraźnie oddzielone od zdrowej skóry, niewielkie plamki w kolorze od jasnego brązu do prawie czarnego. Mogą powstać głównie na grzbietach dłoni, twarzy i szyi. Najczęściej pojawiają się między 30 a 50 rokiem życia. W miarę upływu czasu plamy te mogą się powiększać i przybierać coraz ciemniejsze zabarwienie.

Inne rzadziej występujące:

  • Plamy koloru kawy z mlekiem (plamy cafe-au-lait)
    Są to jasnobrązowe plamy o rozmiarach od kilku do kilkudziesięciu centymetrów. Cechuje je równomierne zabarwienie i delikatne odgraniczenie od otaczającej skóry.
  • Znamię Beckera ( melanosis naeviformis)
    zmiana określana jako hamartoma ( wada rozwojowa).
    Objawia się najczęściej jako duża zmiana skórna zlokalizowana na barku, ramieniu lub tułowiu mężczyzny. W chwili urodzenia najczęściej jest niewidoczna. Ciemnieje i pokrywa się owłosieniem z upływem lat.

Profilaktyka powstawania przebarwień

Podstawą zapobiegania przebarwieniom jest ochrona przeciwsłoneczna. Podobnie jak w przypadku profilaktyki czerniaka polega na ograniczeniu ekspozycji na promieniowanie słoneczne, stosowaniu kremów z filtrem chroniących przed UVB i UVA (wysokość filtra musi być dobrana odpowiednio do fototypu skóry i intensywności promieniowania).

Leczenie istniejących przebarwień

W zależności od rodzaju przebarwienia i głębokości zmian lekarz dermatolog dobiera odpowiednią metodę.

Peelingi chemiczne

– Hydroksykwasy:

  • Alfa – hydroksykwasy (np. glikolowy, mlekowy, cytrynowy, szczawiowy)- kwas glikolowy stosowany jest najczęściej; oprócz poprawy kolorytu skóry, przyspiesza odnowę komórkową, usuwa nadmiar martwych komórek naskórka, “otwiera” warstwę rogową naskórka dla innych składników zawartych w peelingach i kosmetykach, redukuje zmarszczki, poprawia nawilżenie i fakturę skóry,
  • Beta – hydroksykwasy (np. salicylowy zawarty w płynie Jessnera) – stężenia 3-5% kwasu salicylowego powodują złuszczanie naskórka,
  • Wielohydroksykwasy (np. glukonolakton, kwas laktobionowy, mleczan kwasu glukonowego) – dają lepsze efekty kliniczne u osób z wrażliwą skórą, w trądziku różowatym, zaburzeniach rogowacenia;

– Hydrochinon
– Pochodne witaminy A ( tretionina, isotretionina)
– Kwas azelainowy
– Cosmelan- najskuteczniejszy do tej pory na rynku zabieg stosowany głównie w leczeniu melazmy

Mikrodermabrazja
– to metoda mechanicznego ścierania naskórka z użyciem głowic diamentowych bądź korundu (tlenku glinu). Kriochirurgia
– zabieg polega na rozłożonym na etapy wymrażaniu przebarwień ciekłym azotem lub podtlenkiem azotu. Proces gojenia i regeneracji skóry może trwać do 2-3 tygodni.

Trochę więcej o Cosmelanie

NAJWIĘKSZA SKUTECZNOŚĆ – COSMELAN
Od wielu lat  jest dostępny w Polsce  zabieg o nazwie Cosmelan, który w około 98% przypadków (na podstawie przeprowadzonych badań) usuwa lub znacznie redukuje przebarwienia, nawet te zadawnione , istniejące wiele lat. Zabieg ten zwęża również pory, reguluje wydzielanie łoju oraz w sposób bardzo wyraźny stymuluje odnowę kolagenu, co objawia się znacznym odmłodzeniem skóry.

MECHANIZM DZIAŁANIA
Mechanizm działnia COSMELANU jest oparty na wykorzystywaniu substancji hamujących tyrozynazę, kluczowego enzymu w procesie formacji melaniny (barwnika). Kilka z substancji obecnych w COSMELAN działa przez blokowanie tego enzymu, lub nawet odwraca przemiany metaboliczne w łańcuchu. COSMELAN jest skuteczniejszą kuracją wybielającą w porównaniu do terapii depigmentacyjnych dostępnych obecnie na rynku.

Stan skóry poprawia się tydzień po rozpoczęciu kuracji. W zależności od typu skóry leczenie przebiega z różną szybkością. W przypadku ciemnej skóry plamy znikają po 8 do 10 dniach. Pacjent kontynuuje terapię w domu nakładając 3 razy dziennie COSMELAN 2. Osoby o jasnej karnacji – blondyni i szatyni o jasnych oczach – zanik plam jest obserwowany między 8 a 21 dniem.

Pełen efekt zabiegu jest widoczny po miesiącu , ale kosmetyki domowe należy stosować 3 miesiące . Czasami należy wykonać 2 zabiegi , ale prawie zawsze kończy się na jednym.

Zabieg wykonuje lekarz dermatolog, który nadzoruje pacjenta podczas całej terapii domowej Cosmelanem 2. Spróbuj i ty .

Dodatkowym atutem Cosmelanu jest jego silne działanie odmładzające. Cosmelan – usuwanie przebarwień Warszawa

Umów się na wizytę