Yellow Peel to jeden z profesjonalnych peelingów medycznych, polecany szczególnie w leczeniu skóry zniszczonej przez słońce, w likwidowaniu przebarwień, zmarszczek oraz blizn potrądzikowych.

Jest to peeling wielofazowy, a ilość nakładanych warstw oraz powtórzeń cykli zabiegu jest ustalana indywidualnie dla każdego pacjenta i zależy od stanu skóry. Każdy zabieg poprzedzony jest szczegółowym wywiadem, w trakcie którego ustalane są główne problemy skórne oraz ewentualne przeciwskazania.

Peeling Yellow Peel to unikalna formuła składająca się z kwasu retinolowego oraz kwasów azelainowego, fitowego i kojowego. Im więcej warstw peelingu, tym intensywniej regenerowana jest skóra – liczba warstw uzależniona jest od tego, jakiego rodzaju i jak duże problemy dotykają danego pacjenta. Po wykonaniu peelingu Yellow Peel skóra regeneruje się i złuszcza – cały naskórek odnawia się, pozostawiając gładką, jędrną i pozbawioną przebarwień cerę.

Każdy pacjent otrzymuje również wskazówki dotyczące tego, jak dbać o skórę po wykonaniu peelingu Yellow Peel. Intensywne nawilżanie i ochrona przeciwsłoneczna to najważniejsze wskazania i należy ich bezwzględnie przestrzegać, aby zabieg przebiegł prawidłowo i dał oczekiwane efekty. Dzięki zastosowaniu peelingu Yellow Peel włókna kolagenowe skóry odnawiają się, a wytwarzanie melaniny zostaje zahamowane. Decydując się na peeling Yellow Peel można cieszyć się skórą bez przebarwień, ze spłyconymi zmarszczkami oraz bez blizn potrądzikowych.