Sucha skóra to problem dotyczący wielu osób – daje się ona we znaki szczególnie zimą, kiedy sporo czasu spędzamy w ogrzewanych pomieszczeniach, a na zewnątrz panują niskie temperatury. Szorstkość, zaczerwienienie, podrażnienia, nieprzyjemne uczucie ściągnięcia oraz łuszczenie to tylko niektóre z objawów dotykających posiadaczy suchej skóry. Aby ograniczyć tego typu problemy warto dbać o skórę nie tylko działając z zewnątrz poprzez stosowanie kosmetyków, ale również odżywiając i nawilżając ją od wewnątrz.

Problematyczna, sucha skóra niewątpliwie wymaga poświęcenia jej sporej ilości uwagi, jednak nawet niewielkie zmiany w pielęgnacji i odżywianiu pozwolą polepszyć kondycję skóry i zauważalnie poprawić poziom jej nawilżenia. Aby skóra wyglądała zdrowo i była optymalnie nawilżona należy pamiętać o odpowiednim nawodnieniu organizmu (co najmniej 1,5l wody dziennie) i dbaniu o prawidłowy poziom witamin i minerałów. Różnego rodzaju niedobory wyraźnie wpływają na wygląd skóry i sprawiają, że staje się ona przesuszona, wygląda niezdrowo i nieestetycznie.

Osoby posiadające suchą skórę powiny zwracać szczególną uwagę na to, jakie środki pielęgnacyjne stosują – odpowiednio dobrane, delikatne kremy zawierające cenne składniki pozwolą na wyraźne zwiększenie poziomu nawilżenia skóry i zdecydowanie poprawią komfort życia. Należy pamiętać o tym, że w przypadku suchej skóry niewskazane są długie, gorące kąpiele oraz przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach – warto przekonać się na własnej skórze, że prysznic może być równie przyjemny co leżenie w wannie, a w pracy rozważyć zastosowanie nawilżaczy powietrza.

Odpowiednie nawilżenie skóry to podstawa – osłabiony naskórek, nie posiadający właściwego poziomu lipidów jest bardziej narażony na różnego rodzaju uszkodzenia. Dlatego tak ważne jest, aby stosować preparaty odbudowujące, pielęgnujące oraz chroniące skórę przed warunkami zewnętrznymi. Należy unikać twardej wody, alkoholu, nie stosować mydła zasadowego oraz nadmiaru detergentów – dzięki temu sucha skóra będzie miała szansę na odbudowę, a jej kondycja wyraźnie się poprawi.