Wypadające włosy to problem, z którym borykają się osoby w różnym wieku – zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Wypadanie włosów może być spowodowane nadmiernym stresem, ciążą, niewłaściwym odżywianiem, zaburzeniami hormonalnymi, różnego rodzaju chorobami i uwarunkowaniami genetycznymi. Aby jak najdłużej cieszyć się gęstymi, zdrowymi włosami warto dbać o nie każdego dnia, odpowiednio chroniąc przed szkodliwymi czynnikami, wzmacniając zarówno od wewnąrz jak i na zewnątrz.

1. Należy dbać o odpowiednią dietę – kondycja włosów, tak samo jak skóry i paznokci zależy od ilości spożywanych witamin i minerałów. W przypadku niedoborów włosy stają się osłabione, wyglądają niezdrowo i zaczynają wypadać.

2. Częste farbowanie, używanie suszarki, prostownicy, czy też lokówki osłabia strukturę włosów i może doprowadzić do ich widocznego uszkodzenia, a także wypadania. Ograniczając użycie mechanicznych i chemicznych środków możemy wyraźnie poprawić kondycję włosów.

3. Nadmierny stres również ma ogromny wpływ na wypadanie włosów – szczególnie u młodych osób jest on często główną przyczyną problemów z łysieniem. Unikanie stresujących sytuacji może mieć zbawienny wpływ na wygląd i ogólny stan włosów.

4. Ekspozycja włosów na promieniowanie UV i kontakt ze słoną lub chlorowaną wodą również przyczyniają się do gorszego stanu włosów i ich wypadania. Szczególnie w okresie letnim warto zadbać o skuteczną ochronę przed tego typu czynnikami by cieszyć się gęstymi, zdrowymi włosami jak najdłużej.

5. Jeżeli ilość wypadających włosów zaczyna być niepokojąco duża, warto skorzystać z porady dermatologa, który zdiagnozuje problem i zaleci odpowiednie leczenie. Jedną z najnowszych i najskuteczniejszych metod leczenia wypadania włosów jest mezoterapia igłowa – zabieg ten wykonywany jest w gabinecie medycyny estetycznej Kos-Med w Warszawie.